Varkauden Urheiluseurat ry
Hae sivulta
| RSS
16.12.2005 palkitut

Varkauden parhas miesurheilija:
judoka Aarne Pitkänen Yama-Arashi ry

Varkauden paras naisurheilija:
yleisurheilija Irina Watkins Varkauden Kenttä-Veikot ry

Valmentajatunnustus
hiihtovalmentaja Pekka Söderholm Warkauden Urheilijat ry

2005 nuorten junnu-stipendit
Pojat:

jalkapalloilija Dimitri Klimov Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK ry
Tytöt:
pesäpalloilija, laskettelija Laura Korpisalo Puurtilan Kisa-Pojat ry / Varkauden Pujottelijat ry

Vuoden varkautelainen urheiluteko
Varkauden Kenttä-Veikot ry, 2005 SM-maastojuoksujen järjestäminen

Jäsenseurojen v. 2005 lajien parhaat,
miehet
Amerikkalainen jalkapallo Petri Pellinen Varkaus Steelers ry
Ammunta Marko Hynninen Varkauden Ampujat ry
Autoilu, jäärata-ajo Reijo Nissinen Varkauden Urheiluautoilijat ry
Jalkapallo Jorma Naakka Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK ry
Judo Aarne Pitkänen Yama-Arashi ry
Jääkiekko Lauri Pelkonen Warkis Varkaus ry
Jääpallo Ilkka Hoffren WP 35 ry
Kaukalopallo Tommi Huovinen Enson Pallo ry
Keilailu Kari Hurri Keski-Savon Keilailuliitto ry / WBT
Lentopallo Jussi Savio Keski-Savon Pateri ry
Moottoripyöräily, jäärata Timo Immonen Varkaus Racing Team ry
Moottoripyöräily, Road Racing Eki Kaulamo Varkaus Racing Team ry
Nyrkkeily Samu Huupponen Varkauden Voimailuseura ry
Pesäpallo Matti Nykänen Puurtilan Kisa-Pojat ry
Pöytätennis Sami Huuhka Varkauden Tarmo ry
Tennis Sergey Sadov Warkauden Tennisklubi ry
Triathlon / duathlon Markku Savolainen Triathlon Best Team Varkaus Finland ry
Salibandy Juha-Matti Hokka Varkauden Tarmo ry
Shakki Mikko Timonen Varkauden Tarmo ry
Suunnistus Tomi Ruutiainen Savon Suunta ry
Yleisurheilu Veli-Matti Tossavainen Varkauden Kenttä-Veikot ry
Vammaisurheilu Teuvo Kukkonen Varkauden Seudun Invalidit ry
Näkövammaisten urheilu Timo Pulkkinen Pohjois-Savon Sokeat ja Heikkonäköiset ry
Jäsenseurojen lajien parhaat,
naiset
Amerikkalainen jalkapallo Annika Nyyssönen Varkaus Steelers ry
Hevosurheilu, esteratsastus Annika Janhunen Ratsastusseura Hakkapeliitat –71 ry
Hevosurheilu, kouluratsastus Kati Nuutinen Ratsastusseura Hakkapeliitat –71 ry
Jalkapallo Minna Piiroinen Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK ry
Kaukalopallo Maija Laitinen Varkauden Rink Bandy Team -87 ry (RBT)
Keilailu Kirsi Partanen Keski-Savon Keilailuliitto ry / WBT
Pesäpallo Hanna Luostarinen Puurtilan Kisa-Pojat ry
Yleisurheilu Irina Watkins Varkauden Kenttä-Veikot ry
Jäsenseurojen parhaat veteraanit,
naiset
Lentopallo Marketta Mikander Varkauden NMKY ry
Suunnistus Sisko Turunen Savon Suunta ry
Yleisurheilu Merja Kovanen Varkauden Kenttä-Veikot ry
Jäsenseurojen parhaat veteraanit,
miehet
Jalkapallo Jukka Sirviö Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK ry
Jääkiekko Vesa Turunen Laakasijat ry
Keilailu Pauli Soininen Keski-Savon Keilailuliitto ry / WBT
Lentopallo Jevgeni Shumov Varkauden NMKY ry
Suunnistus Tapio Tikkanen Savon Suunta ry
Tennis Jukka-Pekka Keijälä Warkauden Tennisklubi ry
Triathlon / duathlon Teuvo Juutilainen Triathlon Best Team Varkaus Finland ry
Voimanosto Jouko Kastegren Varkauden Tarmo ry
Yleisurheilu Jukka Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot ry
Jäsenseurojen v. 2005 lajien parhaat 17 – 20 v. pojat (1985-1987)
Amerikkalainen jalkapallo Atte Penttinen Varkaus Steelers ry
Golf Ville Liuska Kartano Golf ry
Hiihto, viestijoukkue Mikko Ruutiainen
Juha Valkovirta
Asko Kauhanen
Warkauden Urheilijat ry
Jalkapallo Dimitri Klimov Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK ry
Jääkiekko Mikko Raatikainen Warkis Varkaus ry
Jääpallo Ari-Pekka Aho WP 35 ry
Kaukalopallo Ville Karvonen Enson Pallon Juniorit ry
Keilailu Matti Ikäheimonen Keski-Savon Keilailuliitto ry / SBT
Lentopallo Konstantin Shumov Keski-Savon Pateri ry
Moottoripyöräily, speedway Tuomas Reinikainen Warkauden Moottopyöräurheilijat ry
Nyrkkeily Teemu Jaakkila Varkauden Voimailuseura ry
Pesäpallo Miklas Suokas Puurtilan Kisa-Pojat ry
Tennis Antti Mikkonen Warkauden Tennisklubi ry
Yleisurheilu Toni Skonbäck Varkauden Kenttä-Veikot ry
Jäsenseurojen v. 2005 lajien parhaat 17 – 20 v. tytöt (1985-1988)
Amerikkalainen jalkapallo Nea Nyyssönen; Varkaus Steelers ry
Hevosurheilu, esteratsastus Susanna Matilainen Ratsastusseura Hakkapeliitat –71ry
Hevosurheilu, kouluratsastus Jonna Kosunen Varkauden Urheiluratsastajat ry
Hiihto Elina Söderholm Warkauden Urheilijat ry
Jalkapallo Anna Saastamoinen Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK ry
Judo Tiia Hyvärinen Yama-Arashi ry
Jääkiekko Pipsa Juutilainen Warkis Varkaus ry
Kaukalopallo Lotta Lumpo Varkauden Rink Bandy Team -87 ry (RBT)
Lentopallo Outi Viemerö Varkauden NMKY
Pesäpallo Sanna Pyykkö Puurtilan Kisa-Pojat ry
Triathlon / duathlon Terttu Lappi Triathlon Best-Team Varkaus Finland ry
Yleisurheilu Riikka Kilpeläinen Varkauden Kenttä-Veikot ry
Jäsenseurojen v. 2005 lajien parhaat 13-16 v. pojat (1989-1992)
Alppilajit Olli Utriainen Varkauden Pujottelijat
Golf Santtu Loimusalo Kartano Golf ry
Hiihto Toni Puustinen Warkauden Urheilijat ry
Jalkapallo Miika Lehvonen WJK Juniorit ry
Judo Markus Flink Yama-Arashi ry
Jääkiekko Tommi Kärkkäinen Warkis Varkaus ry
Jääpallo Tomi Herranen WP 35 ry
Kaukalopallo Joonas Immonen Enson Pallon Juniorit ry
Keilailu Jyri Räsänen Keski-Savon Keilailuliitto ry / SBT
Lentopallo Eetu Häyrinen Varkauden Tarmo ry
Moottorikelkkailu Joni Gustafsson Warkaus Racing Team ry
Moottoripyöräily, speedway Kalle Katajisto Varkaus Racing Team ry
Paini Lauri Timonen Varkauden Tarmo ry
Pesäpallo Esa-Pekka Sorjonen Puurtilan Kisa-Pojat ry
Suunnistus Miro Pikkarainen Savon Suunta ry
Tennis Juuso Ojanen Warkauden Tennisklubi ry
Triathlon / duathlon Mika Hokka Triathlon Best-Team Varkaus Finland ry
Uinti Henri Venäläinen Varkauden Uimarit ry
Yleisurheilu Veli-Matti Kolari Varkauden Kenttä-Veikot ry
Jäsenseurojen v. 2005 lajien parhaat 13-16 v. tytöt (1989-1992)
Alppilajit Laura Korpisalo Varkauden Pujottelijat
Hevosurheilu, esteratsastus Laura Malava Ratsastusseura Hakkapeliitat –71 ry
Hevosurheilu, kouluratsastus Henna Lankinen Varkauden Urheiluratsastajat ry
Hiihto, viestijoukkue Laura Kiema
Jasmin Korhonen
Emma Puustinen
Warkauden Urheilijat ry
Jalkapallo Laura Leppänen WJK Juniorit ry
Judo Anni Kolari Yama-Arashi ry
Jääkiekko Steffi Gustavsen Warkis Varkaus ry
Jääpallo Mari Ruippo WP 35 ry
Lentopallo Ida Antikainen Varkauden NMKY
Pesäpallo Laura Korpisalo Puurtilan Kisa-Pojat ry
Suunnistus Saara Hautala Savon Suunta ry
Uinti Jonna Teräväinen Varkauden Uimarit ry
Yleisurheilu Laura Kiema Varkauden Kenttä-Veikot ry


© 2015 Varkauden Urheiluseurat ry | Toteutus: Janne Putkonen, ylläpito: Arto Kolehmainen » | Varkauden sää | Webmail