Varkauden Urheiluseurat ry
Hae sivulta
| RSS
15.12.2006 palkitut

2006 Varkauden parhaat urheilijat
miesurheilija Eki Kaulamo Varkaus Racing Team ry
naisurheilija Kirsi Kainulainen Varkaus Racing Team ry

2006 nuorten stipendiurheilijat (ei parhaat!!!)
poikien junnu-stipendin painija Henry Hakala, Varkauden Tarmo ry
tyttöjen junnu-stipendi jääkiekkoilija Johanna Juutilainen Warkis Varkaus ry

2006 ohjaaja- ja valmentajatunnustukset
painiohjaaja Veikko Nykänen Varkauden Tarmo ry
kaukalopallovalmentaja Jari Koistinen Enson Pallo ry

2006 liikunta- tai urheiluteko
Varkaus Racing Team ry, minimotocrossradan rakentaminen

2006 Varkauden Urheiluseurat ry:n jäsenseurojen lajien parhaat

Miehet
Amerikkalainen jalkapallo: Petri Pellinen Warkaus Steelers ry, jalkapallo Esa Salmiheimo Warkauden Jalkapalloklubi- Warkaus JK ry, judo: Aarne Pitkänen Yama-Arashi ry, jääkiekko: Jan Erik Elfvengren Warkis Varkaus ry, jääpallo: Henrik Kosonen WP 35 ry, kaukalopallo: Mikko Ikonen Enson Pallo ry, keilailu: Kari Hurri Keski-Savon Keilailuliitto ry / WBT, lentopallo: Timo Keisala Keski- Savon Pateri ry, moottorikelkkailu: Mika Gustafsson Varkaus Racing Team ry, moottoripyöräily, enduro: Jaakko Jäntti Varkaus Racing Team ry, moottoripyöräily, jäärata: Timo Immonen Varkaus Racing Team ry, moottoripyöräily, speedway ja maarata: Joonas Kylmäkorpi Varkaus Racing Team ry, moottoripyöräily, motocross: Marko Pehkonen Varkaus Racing Team ry, moottoripyöräily, road racing: Eki Kaulamo Varkaus Racing Team ry, pesäpallo: Lari Kilpeläinen Puurtilan Kisa-Pojat ry, pöytätennis: Sami Huuhka Varkauden Tarmo ry, tennis: Sergey Sadov Warkauden Tennisklubi ry, triathlon ja duathlon: Jarmo Rissanen Triathlon Best Team Varkaus Finland ry, salibandy: Juha-Matti Hokka Varkauden Tarmo ry, shakki: Timo Airas Varkauden Tarmo ry, suunnistus: Markus Hannula Savon Suunta ry ja yleisurheilu: Petri Kosunen, Varkauden Kenttä-Veikot ry.

Naiset
Hevosurheilu, esteratsastus: Annika Janhunen Ratsastusseura Hakkapeliitat -71 ry., hevosurheilu, kouluratsastus: Kati Nuutinen Ratsastusseura Hakkapeliitat -71 ry, jääpallo: Maija Laitinen WP 35 ry, kKeilailu: Kirsi Partanen Keski-Savon Keilailuliitto ry / WBT, moottoripyöräily: Kirsi Kainulainen Varkaus Racing Team ry, pesäpallo: Veera Vallenius Puurtilan Kisa-Pojat ry, triathlon ja duathlon: Heidi Hyvärinen Triathlon Best Team Varkaus Finland ry ja yleisurheilu: Riikka Pakarinen Varkauden Kenttä-Veikot ry.

Veteraanit, miehet
Ammunta: Risto Kiema Varkauden Ampujat ry, jalkapallo: Hannu Lehvonen Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK ry, jääkiekko: Raimo Auvinen Laakasijat ry, jääpallo: Mihail Klimov WP 35 ry, keilailu: Urho Nuutinen Keski-Savon Keilailuliitto ry / WBT, kaukalopallo: Pasi Kilpeläinen Enson Pallo ry, lentopallo: Kai Ahokas Varkauden NMKY ry, moottorikelkkailu: Ami Tuovinen Varkaus Racing Team ry, moottoripyöräily, jäärata: Juha Rantala Varkaus Racing Team ry, moottoripyöräily, motocross: Kari Mannonen Varkaus Racing Team ry, suunnistus: Juha Kettunen Savon Suunta ry, tennis: Jukka-Pekka Keijälä Warkauden Tennisklubi ry, triathlon ja duathlon: Arto Kainulainen Triathlon Best Team Varkaus Finland ry, voimanosto: Jouko Kastegren Varkauden Tarmo ry, yleisurheilu: Jukka Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot ry ja vammaisurheilu Timo Pulkkinen Pohjois-Savon Sokeat ja Heikkonäköiset ry.

Veteraanit, naiset
Lentopallo: Päivi Kilpeläinen Varkauden NMKY ry, suunnistus: Sisko Turunen Savon Suunta ry, triathlon ja duathlon: Kirsi Vänttinen Triathlon Best Team Varkaus Finland ry ja yleisurheilu: Sirpa Vänttinen Varkauden Kenttä-Veikot ry.

17-20 v. pojat (1986-1989 synt.)
Amerikkalainen jalkapallo: Petri Törrönen Warkaus Steelers ry, jalkapallo: Juuso Kuronen Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK ry, jääkiekko: Santtu Silmäri Warkis Varkaus ry, jääpallo: Jukka-Pekka Hoffren WP 35 ry, kaukalopallo: Tomi Herranen Enson Pallon Juniorit ry, keilailu: Matti Tuominen Keski-Savon Keilailuliitto ry / SBT., lentopallo ja beach volley: Pasi Hyvärinen Keski- Savon Pateri ry, moottoriurheilu: Joni Gustafsson Varkaus Racing Team ry, paini: Henry Hakala Varkauden Tarmo ry, salibandy: Perttu Kankkunen Varkauden Tarmo ry, tennis: Tapio Männistö Warkauden Tennisklubi ry, triathlon ja duathlon: Mika Hokka Triathlon Best Team Varkaus Finland ry ja yleisurheilu: Janne Heikkinen Varkauden Kenttä-Veikot ry.

17-20 v. tytöt (1986-1989 synt.)
Hevosurheilu, esteratsastus: Aino-Kaisa Räisänen Varkauden Urheiluratsastajat ry, hevosurheilu, kouluratsastus: Jonna Kosunen Varkauden Urheiluratsastajat ry, hiihto: Elina Söderholm Warkauden Urheilijat ry, jääkiekko: Hanna Soininen Warkis Varkaus ry, jääpallo: Mari Ruippo WP 35 ry., pesäpallo: Sanna Pyykkö Puurtilan Kisa-Pojat ry, uinti: Sini Hirvonen Varkauden Uimarit ry ja yleisurheilu: Riikka Kilpeläinen Varkauden Kenttä-Veikot ry.

13-16 v. pojat (1990-1993 synt.)
Hiihto: Toni Puustinen Warkauden Urheilijat ry, jalkapallo: Frans Maunula WJK Juniorit ry, judo: Markus Flink Yama- Arashi ry, jääkiekko: Joonas Toivanen Warkis Varkaus ry, jääpallo: Sami Herranen WP 35 ry, kaukalopallo: Ville Rautio Enson Pallon Juniorit ry, lentopallo: Topi Moisio Varkauden Tarmo ry, moottorikelkkailu: Teemu Tuovinen Varkaus Racing Team ry, moottoripyöräily, enduro ja jäärata: Aki-Pekka Mustonen Varkaus Rasing Team ry, moottoripyöräily, road racing: Jani Putkonen Varkaus Racing Team ry, moottoripyöräily, speedway: Kalle Katajisto Varkaus Rasing Team ry, pPaini: Lauri Timonen Varkauden Tarmo ry, pesäpallo: Ville Pietinen Puurtilan Kisa-Pojat ry, salibandy: Arttu Turunen Varkauden Tarmo ry, suunnistus: Miro Pikkarainen Savon Suunta ry, uinti: Jarno Kiesiläinen Varkauden Uimarit ry ja yleisurheilu: Eerik Lehtomäki Varkauden Kenttä-Veikot ry.

13-16 v. tytöt (1990-1993 synt.)
Hevosurheilu, esteratsastus: Netta Tuovinen Varkauden Urheiluratsastajat ry, hevosurheilu, kouluratsastus: Jenna Glumerus Varkauden Urheiluratsastajat ry, hiihto: Emma Puustinen, Warkauden Urheilijat ry, jalkapallo: Kaisu Saastamoinen WJK Juniorit ry, judo: Anna Kolari Yama-Arashi ry, jääkiekko: Johanna Juutilainen Warkis Varkaus ry, lentopallo: Anni Närhi Varkauden NMKY, moottorikelkkailu: Laura Gustafsson Varkaus Racing Team ry, nykytanssi: Warkauden Tanssikellari ry / Raidallista sanomaa –ryhmä, pesäpallo: Lotta-Riina Hynninen Puurtilan Kisa-Pojat ry, salibandy: Sanni Pirttilä Varkauden Tarmo ry, suunnistus: Saara Hautala Savon Suunta ry, taitoluistelu: Anna-Maria Hämäläinen Varkauden Tarmo ry, uinti: Jonna Teräväinen Varkauden Uimarit ry ja yleisurheilu: Iida Soikkeli Varkauden Kenttä-Veikot ry.



© 2015 Varkauden Urheiluseurat ry | Toteutus: Janne Putkonen, ylläpito: Arto Kolehmainen » | Varkauden sää | Webmail