Varkauden Urheiluseurat ry
Hae sivulta
| RSS
14.12.2007 palkitut

4.12.2007 Varkauden Sportti-pippalot, Warkaus salin aula

Varkauden Urheiluseurat ry:n hopeinen ansiomerkki
Eeva Kinnunen, Varkauden Seudun Invalidit
Janne Kuronen Puurtilan Kisa-Pojat ja Varkauden Tarmo

2007 Varkauden parhaat urheilijat

miesurheilija Konstantin Shumov, Taranto Volley Italia
naisurheilija Kirsi Kainulainen Varkaus Racing Team

2007 nuoret stipendiurheilijat
(=stipendejä!!!! ei ole nimetty Varkauden parhaiksi junioriurheilijoiksi!)

poikien junnu-stipendi, jääpalloilija Niko Herranen WP 35
tyttöjen junnu-stipendi, uimari Jonna Teräväinen Varkauden Uimarit

2007 ohjaaja- ja valmentajatunnustus
ratsastuksenopettaja Satu Haukka Varkauden Urheiluratsastajat

2007 vuoden liikunta- ja urheiluteko
Puurtilan Kisa-Pojat ry, pesäpallon nuorten suurleirin järjestäminen

2007 Varkauden Urheiluseurat ry:n jäsenseurojen lajien parhaat

Miehet
Autoilu: Janne Laitinen Varkauden Urheiluautoilijat, jalkapallo: Noam Surrier Varkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK, judo: Aarne Pitkänen Yama-Arashi, jääkiekko: Jan Erik Elfvengren Warkis-Varkaus, jääpallo: Antti Ollikainen WP 35, kaukalopallo: Mika Nuora Enson Pallo, keilailu: Kari Hurri Keski-Savon Keilailuliitto / WBT, lentopallo: Teemu Tuominen Keski-Savon Pateri, moottorikelkkailu: Mika Gustafsson Varkaus Racing Team, moottoripyöräily: Eki Kaulamo Varkaus Racing Team, pesäpallo: Lari Kilpeläinen Puurtilan Kisa-Pojat, pöytätennis: Sami Huuhka Varkauden Tarmo, tennis: Sergey Sadov Warkauden Tennisklubi, salibandy: Perttu Kankkunen Varkauden Tarmo, shakki: Mikko Timonen Varkauden Tarmo, yleisurheilu: Petri Kosunen Varkauden Kenttä-Veikot.

Naiset
Judo: Tiia Hyvärinen Yama-Arashi, jääpallo: Minna Korhonen WP 35, keilailu: Kirsi Partanen Keski-Savon Keilailuliitto / WBT, moottoripyöräily: Kirsi Kainulainen Varkaus Racing Team, ratsastus: Annika Janhunen Ratsastusseura Hakkapeliitat –71, pesäpallo: Henna Luostarinen Puurtilan Kisa-Pojat, suunnistus: Leena Lehtoranta Savon Suunta, triathlon / duathlon: Heidi Hyvärinen Triathlon Best Team Varkaus Finland, yleisurheilu: Riikka Manner Varkauden Kenttä-Veikot.

Veteraanit, miehet
Ammunta: Risto Kiema Varkauden Ampujat, jalkapallo: Jari Räisänen Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK, jääkiekko: Juha Eronen Laakasijat, jääpallo: Harri Kauhanen WP 35, keilailu: Urho Nuutinen Keski-Savon Keilailuliitto / WBT, kaukalopallo: Pasi Kilpeläinen Enson Pallo, lentopallo: Jarmo Valo Varkauden NMKY, moottorikelkkailu: Ami Tuovinen Varkauden Racing Team, moottoripyöräily: Juha Rantala Varkaus Racing Team, suunnistus: Tapio Tikkanen Savon Suunta, tennis: Jukka-Pekka Keijälä Warkauden Tennisklubi, triathlon / duathlon: Markku Savolainen Triathlon Best Team Varkaus Finland, yleisurheilu: Antti Salopuro Varkauden Kenttä- Veikot, vammaisurheilu: Kari Ollikainen Kaputt Hockey Entertainment Club.

Veteraanit, naiset

Lentopallo: Minna Halmetoja Varkauden NMKY, suunnistus: Auli Kostamo Savon Suunta, triathlon / duathlon: Kirsi Vänttinen, yleisurheilu: Sirpa Vänttinen Varkauden Kenttä-Veikot.

17 – 20 v. pojat (1987 – 1990 synt.)
Hiihto: Jeremias Pirinen Warkauden Urheilijat, jalkapallo: Eetu Manninen Warkauden Jalkapalloklubi Warkaus JK / WJK Juniorit, jääkiekko: Lasse Kilpeläinen Warkis Varkaus, jääpallo: Niko Herranen WP 35, kaukalopallo: Samuli Oinonen Enson Pallo Juniorit, lentopallo: Pasi Hyvärinen Keski-Savon Pateri, moottorikelkkailu: Joni Gustafsson Varkaus Racing Team, moottoripyöräily: Aki-Pekka Mustonen Varkaus Racing Team, paini: Henry Hakala Varkauden Tarmo, salibandy: Jussi-Petteri Memonen Varkauden Tarmo, tennis: Tapio Männistö Warkauden Tennisklubi, yleisurheilu: Janne Heikkinen Varkauden Kenttä-Veikot.

17 – 20 v. tytöt (1987 – 1990 synt.)
Hiihto: Elina Söderholm Warkauden Urheilijat, jalkapallo: Kaisu Saastamoinen WJK Juniorit, jääkiekko: Johanna Juutilainen Warkis Varkaus, jääpallo: Mari Ruippo WP 35, pesäpallo: Inga Lamberg Puurtilan Kisa-Pojat, ratsastus: Aino-Kaisa Räisänen Varkauden Urheiluratsastajat, salibandy: Laura Kantanen Varkauden Tarmo, yleisurheilu: Heidi Kiema Varkauden Kenttä-Veikot.

13 – 16 v. pojat (1991 – 1994 synt.)
Hiihto: Jaakko Roponen Warkauden Urheilijat, jalkapallo: Tommi Lankinen WJK Juniorit, jääkiekko: Samu Kari Warkis Varkaus, jääpallo: Iiro Karppinen WP 35, kaukalopallo: Jarkko Kohvakka Enson Pallo Juniorit, lentopallo: Arttu Moisio Varkauden Tarmo, moottorikelkkailu: Teemu Tuovinen Varkaus Racing Team, moottoripyöräily: Kalle Katajisto Varkaus Racing Team, paini: Eero Timonen Varkauden Tarmo, pesäpallo: Ville Pietinen Puurtilan Kisa-Pojat, suunnistus: Miro Pikkarainen Savon Suunta, triathlon / duathlon: Jarno Lehtinen Triathlon Best Team Varkaus Finland, uinti: Jarno Kiesiläinen Varkauden Uimarit, yleisurheilu: Henri Paukkonen Varkauden Kenttä-Veikot.

13- 16 v. tytöt (1991 – 1994 synt.)
Hiihto: Jasmin Korhonen Warkauden Urheilijat, jalkapallo: Anniina Valaja WJK Juniorit, judo: Anni Kolari Yama-Arashi, jääkiekko: Karoliina Tanninen Warkis Varkaus, jääpallo: Terhi Turunen WP 35, lentopallo: Emma Häyrinen Varkauden NMKY, pesäpallo: Jenny Auvinen Puurtilan Kisa-Pojat, ratsastus: Jenna Glumerus Varkauden Urheiluratsastajat, suunnistus: Saara Hautala Savon Suunta, uinti: Jonna Teräväinen Varkauden Uimarit, yleisurheilu: Nina Kaukonen Varkauden Kenttä-Veikot.



© 2015 Varkauden Urheiluseurat ry | Toteutus: Janne Putkonen, ylläpito: Arto Kolehmainen » | Varkauden sää | Webmail