Varkauden Urheiluseurat ry
Hae sivulta
| RSS
30.1.2009 Palkitut

30.1.2009 Varkauden Urheilugaala, Taitotalo Navitas

Varkauden Urheiluseurat ry:n hopeinen ansiomerkki
Jari Siekkinen Enson Pallo
Minna Heikkinen Varkauden Urheiluratsastajat

2008 Varkauden parhaat urheilijat
miesurheilija Konstantin Shumov Vibo Valentia Italia
naisurheilija Jonna Teräväinen Swimming Jyväskylä

2008 nuoret stipendiurheilijat
poikien junnu-stipendi, Jaakko Roponen Warkauden Urheilijat
tyttöjen junnu-stipendi, Anni Torvinen Varkauden Urheiluratsastajat

2008 ohjaaja- ja valmentajatunnustus
Aarne Mustonen Varkaus Racing Team
Esko Karhunen Enson Pallo
Samu Penttinen Warkauden Jalkapalloklubi

2008 vuoden liikunta- ja urheiluteko
Savon Suunta Ry
Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK ry

2008 Varkauden Urheiluseurat ry:n jäsenseurojen lajien parhaat

Miehet
Autoilu: Janne Laitinen Varkauden Urheiluautoilijat, jalkapallo: Jukka Kytölä Varkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK, jääkiekko: Kosti Tahvanainen Warkis Varkaus, jääpallo: Harri Kauhanen WP 35, kaukalopallo: Marko Luostarinen Enson Pallo, keilailu: Kari Hurri Keski-Savon Keilailuliitto / WBT, lentopallo: Teemu Tuominen Keski-Savon Pateri, moottorikelkkailu: Mika Gustafsson Varkaus Racing Team, moottoripyöräily: Aki-Pekka Mustonen Varkaus Racing Team, paini: Henry Hakala Varkauden Tarmo, pöytätennis: Janne Markkanen Varkauden Tarmo, tennis: Antti Mikkonen Warkauden Tennisklubi, salibandy: Perttu Kankkunen Varkauden Tarmo, shakki: Mikko Timonen Varkauden Tarmo, yleisurheilu: Veli-Matti Tossavainen Varkauden Kenttä-Veikot.

Naiset
Jääkiekko: Pipsa Juutilainen Warkis Varkaus, jääpallo: Tiina Eronen WP 35, keilailu: Kirsi Partanen Keski-Savon Keilailuliitto / WBT, moottoripyöräily: Kirsi Kainulainen Varkaus Racing Team, ratsastus: Jenna-Jasmin Pehkonen Ratsastusseura Hakkapeliitat –71, pesäpallo: Veera Vallenius Puurtilan Kisa-Pojat, suunnistus: Reetta Heiskanen Savon Suunta, yleisurheilu: Riikka Kilpeläinen Varkauden Kenttä-Veikot.

Veteraanit, miehet
Autourheilu: Oiva Gustafsson Varkauden Urheiluautoilijat, jalkapallo: Pertti Jäntti Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK, jääkiekko: Risto Vepsäläinen Laakasijat, jääpallo: Jouni Nissinen, WP 35, keilailu: Urho Nuutinen Keski-Savon Keilailuliitto / WBT, kaukalopallo: Pasi Kilpeläinen Enson Pallo, lentopallo: Ilkka Tarvus Varkauden NMKY, moottorikelkkailu: Ami Tuovinen Varkaus Racing Team, moottoripyöräily: Juha Rantala Varkaus Racing Team, suunnistus: Tapio Tikkanen Savon Suunta, yleisurheilu: Jukka Ollikainen Varkauden Kenttä- Veikot, vammaisurheilu: Timo Pulkkinen Pohjois-Savon Sokeat ja Heikkonäköiset

Veteraanit, naiset
Lentopallo: Tuija Räisänen Varkauden NMKY, yleisurheilu: Sirpa Vänttinen Varkauden Kenttä-Veikot.

17 – 20 v. pojat (1988 – 1991 synt.)
Autourheilu: Joni Gustafsson Varkauden Urheiluautoilijat, hiihto: Jeremias Pirinen Warkauden Urheilijat, jalkapallo: Mikko Lehtinen Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK, jääkiekko: Santtu Turunen Warkis Varkaus, jääpallo: Iiro Karppinen WP 35, kaukalopallo: Lauri Piik Enson Pallo, moottorikelkkailu: Joni Gustafsson Varkaus Racing Team, moottoripyöräily: Aki-Pekka Mustonen Varkaus Racing Team, paini: Lauri Timonen Varkauden Tarmo, pesäpalo: Joona Heinonen Puurtilan Kisa-Pojat, salibandy: Sakari Pöyhönen Varkauden Tarmo, yleisurheilu: Veli-Matti Kolari Varkauden Kenttä-Veikot.

17 – 20 v. tytöt (1988 – 1991 synt.)
Hiihto: Warkauden Urheilijoiden viestijoukkue Emma Puustinen, Laura Kiema, Jasmin Korhonen, jalkapallo: Kaisu Saastamoinen WJK Juniorit, judo: Anni Kolari Yama-Arashi, jääkiekko: Johanna Juutilainen Warkis Varkaus, jääpallo: Mari Ruippo WP 35, pesäpallo: Tiina Kilpeläinen Puurtilan Kisa-Pojat, ratsastus: Aino-Kaisa Räisänen Varkauden Urheiluratsastajat, salibandy: Sanni Pirttilä Varkauden Tarmo, yleisurheilu: Minna Heimonen, Varkauden Kenttä-Veikot. 13 – 16 v. pojat (1992 – 1995 synt.)
Hiihto: Jaakko Roponen Warkauden Urheilijat, jalkapallo: Eero Kilpeläinen WJK Juniorit, jääkiekko: Antti Lyytinen Warkis Varkaus, jääpallo: Aleksi Puustinen WP 35, kaukalopallo: Aleksi Puustinen Enson Pallo Juniorit, keilailu: Miro Pikkarainen Keski-Savon Keilailuliitto / WBT, lentopallo: Arttu Moisio Varkauden Tarmo, moottorikelkkailu: Teemu Tuovinen Varkaus Racing Team, moottoripyöräily: Ville Mannonen Varkaus Racing Team, nyrkkeily: Jussi Rappe Varkauden Voimailuseura, paini: Eero Timonen Varkauden Tarmo, pesäpallo: Santtu Loimusalo Puurtilan Kisa-Pojat, salibandy: Jere Rautiainen Varkauden Tarmo, suunnistus: Miro Pikkarainen Savon Suunta, uinti: Jarno Kiesiläinen Varkauden Uimarit, yleisurheilu: Sami Kääriäinen Varkauden Kenttä-Veikot.

13- 16 v. tytöt (1992 – 1995 synt.)
Hiihto: Laura Kiema Warkauden Urheilijat, jalkapallo: Anne Koistinen WJK Juniorit, jääkiekko: Marianne Tanninen Warkis Varkaus, jääpallo: Riikka Kilpeläinen WP 35, lentopallo: Anna Kilpeläinen Varkauden NMKY, pesäpallo: Karoliina Welin Puurtilan Kisa-Pojat, ratsastus: Anni Torvinen Varkauden Urheiluratsastajat, suunnistus: Miisa Pikkarainen Savon Suunta, uinti: Jenni Luukkonen Varkauden Uimarit, yleisurheilu: Emma Auvinen Varkauden Kenttä-Veikot.

Lisätietoja
Hannu Kiminkinen
0500 279926
hannu.kiminkinen@co.inet.fi



© 2015 Varkauden Urheiluseurat ry | Toteutus: Janne Putkonen, ylläpito: Arto Kolehmainen » | Varkauden sää | Webmail