Varkauden Urheiluseurat ry
Hae sivulta
| RSS
05.02.2010 palkitut

5.2.2010 Varkauden Urheilugaala, Taitotalo Navitas,

2009 palkitut

Suomen liikuntakulttuurin ja urheilun ansioristi:
pesäpalloilija Jarmo Heinonen Puurtilan Kisa-Pojat.

2009 Varkauden parhaat urheilijat:
miesurheilija: lentopalloilija Konstantin Shumov Esse-Ti Carilo Loreto Italia, naisurheilija: uimari Jonna Teräväinen Swimming Jyväskylä.

Varkauden kaupungin stipendit
Heikki Impivaara Varkauden Seudun Invalidit, Mika Markkanen Varkauden Seudun Invalidit,Timo Pulkkinen Pohjois-Savon Sokeat ja Heikkonäköiset.

2009 nuoret stipendiurheilijat: (=ei ole nimetty kaupungin parhaiksi junnuiksi)
poikien junnu-stipendi: keilaaja Miro Pikkarainen Keski-Savon Keilailuliitto / Pyörre, tyttöjen junnu-stipendi: hiihtäjä Jasmin Korhonen Warkauden Urheilijat.

2009 ohjaaja- ja valmentajatunnustus:
jalkapallo Veli-Matti Mensonen Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK, lentopallo Henrik Kosonen Keski-Savon Pateri.

2009 veteraanien yleisurheilumenestyjä:
Mauri Lyytikäinen Kuopion Seudun Veteraaniurheilijat.

2009 Varkauden Urheiluseurat ry:n jäsenseurojen lajien parhaat:

Tanssiurheilu:
Ari ja Tuula Pelkonen Varkauden Tanssikerho Tankoojat.

Miehet:
Jalkapallo: Samuli Kaivonurmi Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK, jääkiekko: Kosti Tahvanainen Warkis Varkaus, jääpallo: Lasse Karppinen WP 35, kaukalopallo: Mikko Korhonen Enson Pallo, keilailu: Kari Hurri Keski-Savon Keilailuliitto / Ysisata, lentopallo: Atte Kyrölä Keski-Savon Pateri, moottorikelkkailu: Mika Gustafsson Varkaus Racing Team, moottoripyöräily: Pasi Pulliainen Varkaus Racing Team, paini: Henry Hakala Varkauden Tarmo, pöytätennis: Kimmo Hämäläinen Varkauden Tarmo, salibandy: Henri Tarvainen Varkauden Tarmo, shakki: Mikko Timonen Varkauden Tarmo ja yleisurheilu: Veli-Matti Tossavainen Varkauden Kenttä-Veikot.

Naiset:
Jääkiekko: Pipsa Juutilainen Warkis Varkaus, keilailu: Eeva Eskelinen Keski-Savon Keilailuliitto / WBT, ratsastus: Jenna-Jasmin Pehkonen Ratsastusseura Hakkapeliitat –71, yleisurheilu: Riikka Kilpeläinen Varkauden Kenttä-Veikot.

Veteraanit, miehet:
Hiihto: Tapio Tikkanen Warkauden Urheilijat, hiihtosuunnistus: Tapio Tikkanen Savon Suunta, jalkapallo: Jarmo Hirvonen Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK, jääkiekko: Petteri Maijanen Laakasijat, jääpallo: Sami Jokinen WP 35, keilailu: Pauli Soininen Keski-Savon Keilailuliitto / WBT, kaukalopallo: Jari Koistinen Enson Pallo, lentopallo: Harri Soininen Varkauden NMKY, moottorikelkkailu: Ami Tuovinen Varkaus Racing Team, moottoripyöräily: Juha Rantala Varkaus Racing Team, suunnistus: Timo Natunen Savon Suunta, voimanosto: Ilkka Launonen Kangaslammin Kisailijat -45, yleisurheilu: Tapio Tikkanen Varkauden Kenttä-Veikot ja vammaisurheilu: Timo Pulkkinen Pohjois-Savon Sokeat ja Heikkonäköiset.

Veteraanit, naiset:
Lentopallo: Erja Tulikanto Varkauden NMKY, suunnistus: Tarja Kärjä Savon Suunta ja yleisurheilu: Sirpa Vänttinen Varkauden Kenttä-Veikot.

17 – 20 v. pojat (1989 – 1992 synt.):
Hiihto: Jeremias Pirinen Warkauden Urheilijat, jalkapallo: Tommi Lankinen WJK Juniorit, jääkiekko: Ville Pulkkinen Warkis Varkaus, jääpallo: Iiro Karppinen WP 35, kaukalopallo: Joonas Immonen Enson Pallo, keilailu: Miro Pikkarainen Keski-Savon Keilailuliitto / Pyörre, moottorikelkkailu: Joni Gustafsson Varkaus Racing Team, paini:Lauri Timonen Varkauden Tarmo, pesäpallo: Topi Moisio Puurtilan Kisa-Pojat, salibandy: Samuli Koponen Varkauden Tarmo, voimanosto: Pekka Laakso Kangaslammin Kisailijat -45 ja yleisurheilu: Sami Kääriäinen Varkauden Kenttä-Veikot.

17 – 20 v. tytöt (1989 – 1992 synt.):
Hiihto: Jasmin Korhonen Warkauden Urheilijat, jääkiekko: Jenna Juutilainen Warkis Varkaus, jääpallo: Mari Ruippo WP 35, pesäpallo: Karoliina Welin Puurtilan Kisa-Pojat, ratsastus: Aino-Kaisa Räisänen Varkauden Urheiluratsastajat, suunnistus: Annina Koskinen Savon Suunta, tennis: Sini Kourunen Warkauden Tennisklubi, voimanosto: Mari Koponen Kangaslammin Kisailijat -45 ja yleisurheilu: Minna Heimonen Varkauden Kenttä-Veikot.

13 – 16 v. pojat (1993 – 1996 synt.):
Hiihto: Jaakko Roponen Warkauden Urheilijat, jalkapallo: Oscar Martikainen WJK Juniorit, jääkiekko: Simo Lyytinen Warkis Varkaus, jääpallo: Niko Nissinen WP 35, kaukalopallo: Juuso Immonen Enson Pallon Juniorit, keilailu: Tommi Markkanen Keski-Savon Keilailuliitto / Pyörre, lentopallo: Kalle Moisio Varkauden NMKY, paini: Eero Timonen Varkauden Tarmo, pesäpallo: Ville Pietinen Puurtilan Kisa-Pojat, salibandy: Jeremias Skyttä Varkauden Tarmo, shakki: Miika Ranimäki Varkauden Tarmo, suunnistus: Antti Järvenpää Savon Suunta, uinti: Jarno Kiesiläinen Varkauden Uimarit, yleisurheilu: Riku Rundelin Varkauden Kenttä-Veikot.

13 – 16 v. tytöt (1993 – 1996 synt.):
Jalkapallo: Anne Koistinen WJK Juniorit, jääkiekko: Lotta Turunen Warkis Varkaus, jääpallo: Riikka Kilpeläinen WP 35, lentopallo: Emma Väliaho Varkauden NMKY, pesäpallo: Oona Pietinen Puurtilan Kisa-Pojat, ratsastus: Anni Torvinen Varkauden Urheiluratsastajat, suunnistus: Henna Mikkonen Savon Suunta, uinti: Jenni Luukkonen Varkauden Uimarit ja yleisurheilu: Jannika Heiskanen Varkauden Kenttä-Veikot.

Varkauden Urheiluseurat ry
Kauppakatu 19, 78200 Varkaus
puhelinvaihde 040 868 1111
varkauden.urheiluseurat@co.inet.fi



© 2015 Varkauden Urheiluseurat ry | Toteutus: Janne Putkonen, ylläpito: Arto Kolehmainen » | Varkauden sää | Webmail