Varkauden Urheiluseurat ry
Hae sivulta
| RSS
Varkauden parhaat urheilijat

1967 Helka Haukka jousiammunta Warkauden Jousiampujat
1968 Pekka Tarvainen yleisurheilu Varkauden Kenttä-Veikot
1969 Raimo Kettunen suunnistus Savon Suunta
1970 Pauli Auvinen jääpallo WP 35
1971 Hannu Pohjola moottoriurheilu Varkauden Urheiluautoilijat
1972 Helena Laitinen tennis Warkauden Tennisklubi
1973 Eero Hautala jääpallo WP 35
1974 Veli Nissinen nyrkkeily Varkauden Tarmo
1975 Veli Nissinen nyrkkeily Varkauden Tarmo
1976 Veli Nissinen nyrkkeily Varkauden Tarmo
1977 Matti Semi nyrkkeily Varkauden Tarmo
1978 Pekka Pöllänen painonnosto Varkauden Tarmo
1979 Pekka Pöllänen painonnosto Varkauden Tarmo
1980 Jari Ikonen uinti Varkauden Uimarit
1981 Jari Ikonen uinti Varkauden Uimarit
1982 Hannu Pohjola moottoriurheilu Varkauden Urheiluautoilijat
1983 Olli Tyrväinen moottoriurheilu Warkauden Moottoripyöräurheilijat
1984 Jari Ikonen uinti Varkauden Uimarit
1985 Miia Taponen yleisurheilu Varkauden Kenttä-Veikot
1986 Harri Vänni lentopallo Varkauden Tarmo
1987 Harri Vänni lentopallo Varkauden Tarmo
1988 Petteri Häyrinen lentopallo Varkauden Tarmo
1989 Petteri Häyrinen lentopallo Varkauden Tarmo
1990 Petteri Häyrinen lentopallo Varkauden Tarmo
1991 Jorma Saastamoinen jääpallo WP 35
1992 Tuija Karjalainen voimanosto Varkauden Tarmo
1993 Tuija Karjalainen voimanosto Varkauden Tarmo
1994 Minna Turunen triathlon Varkauden Pyöräily- ja Triathlonseura
1995 Ari Holopainen jääpallo WP 35
1996 Harri Kauhanen jääpallo WP 35
1997 Irina Koistinen yleisurheilu Varkauden Kenttä-Veikot
1998 Timo Juutilainen jousiammunta Warkauden Jousiampujat
1999 Timo Juutilainen jousiammunta Warkauden Jousiampujat
2000 Timo Immonen moottoriurheilu Varkaus Racing Team
2001 Tomi Ruutiainen hiihtosuunnistus Savon Suunta
2002 Tomi Ruutiainen hiihtosuunnistus Savon Suunta
2003 Aarne Pitkänen judo Yama-Arashi
2003 RBT-87, naiset kaukalopallo Varkauden Rink Bandy Team -87
2004 Elisa Vilhunen uinti Varkauden Uimarit
2004 Aarne Pitkänen judo Yama-Arashi
2005 Irina Watkins yleisurheilu Varkauden Kenttä-Veikot
2005 Aarne Pitkänen judo Yama-Arashi
2006 Kirsi Kainulainen moottoripyöräily Varkaus Racing Team
2006 Eki Kaulamo moottoripyöräily Varkaus Racing Team
2007 Kirsi Kainulainen moottoripyöräily Varkaus Racing Team
2007 Konstantin Shumov lentopallo Taranto Volley, Italia
2008 Jonna Teräväinen uinti Swimming Jyväskylä
2008 Konstantin Shumov lentopallo Vibo Valentia Italia
2009 Jonna Teräväinen uinti Swimming Jyväskylä
2009 Konstantin Shumov lentopallo Esse-Ti Carilo Loreto Italia
2010 Johanna Juutilainen jääkiekkoilu Kuopion KalPa
2010 Aki-Pekka Mustonen moottoripyöräily Varkaus Racing Team
2011 Jenni Luukkonen uinti Varkauden Uimarit
2011 Jarno Jokinen Suomen vahvin mies Hard Power Team -95
2012 Laura Niinimäki ratsastus Ratsastusseura Hakkapeliitat -71
2012 Aki-Pekka Mustonen moottoripyöräily Varkaus Racing Team
2013 Joonas Jehkinen keilailu Keilaseura Mainarit
2014 Joonas Jehkinen keilailu Keilaseura Mainarit
2015 Aki-Pekka Mustonen moottoripyöräily Varkaus Rcing Team
2016 Kari Hurri keilailu YSISATA


© 2015 Varkauden Urheiluseurat ry | Toteutus: Janne Putkonen, ylläpito: Arto Kolehmainen » | Varkauden sää | Webmail