Varkauden Urheiluseurat ry
Hae sivulta
| RSS
21.2.2014 Varkauden Urheilugaala. Palkitut
Julkaistu 25.02.2014 klo 11:53

Varkauden Urheiluseurat                                                    2013 palkitut                                           
Käärmeniementie 15 B
78200 Varkaus

21.2.2014 Varkauden Urheilugaala, Joutenlahden Kimppa Työpajat

Varkauden Urheilun ja Liikunnan Kunniagalleriaan nimetyt:
Otto Malkki Kangaslammin Kisailijat,Timo Pulkkinen Pohjois-Savon Näkövammaiset Varkauden osasto,
Kirsti Pennanen Pohjois-Savon Näkövammaiset Varkauden osasto.

2013 Varkauden paras urheilija:
miesurheilija: Joonas Jehkinen Keilaseura Mainarit.

2013 Varkauden kaupungin stipendit:
Jarno Jokinen Hard Power Team 95, Aki-Pekka Mustonen Varkaus Racing Team, Timo Pulkkinen Pohjois-Savon Näkövammaiset Varkauden osasto, Pasi Pulliainen Varkaus Racing Team, Peter Paloranta Varkaus Racing Team.

2013 nuoret stipendiurheilijat:
poikien junnu-stipendi: Jimi Heinonen WP 35, tyttöjen junnu-stipendi: Liisa Nokelainen Varkauden Tarmo,

2013 ohjaaja- ja valmentajatunnustus:
Veli-Heikki Mustonen Varkaus Racing Team.

2013 urheiluteko:
Varkauden kaupunki, perusteena mm. tekonurmikentän rakentaminen, jääurheilukeskuksen ja keilaratojen kunnostus.

2013 Varkauden Urheiluseurat ry:n jäsenseurojen lajien parhaat:

Miehet:
frisbeegolf: Maco Moilanen Disc Golf Varkaus, jalkapallo: Matti Oinonen Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK, jääkiekko: Sami Lindholm Warkis Varkaus, jääpallo: Ari-Pekka Aho WP 35, kaukalopallo: Mikko Korhonen Enson Pallo ja WP 35, keilailu: Joonas Jehkinen Keski-Savon Keilailuliitto / Mainarit, moottorikelkkailu: Joni Gustafsson Varkaus Racing Team, moottoripyöräily: Aki-Pekka Mustonen Varkaus Racing Team, pesäpallo: Aleksi Hyttinen Puurtilan Kisa-Pojat, potkulautailu ja -kelkkailu: Markku Levänen Savon Dynamo, salibandy: Juha-Matti Hokka Varkauden Tarmo, shakki: Timo Airas Varkauden Tarmo, uinti: Lauri Vilhunen Varkauden Uimarit, yleisurheilu: Sami Kääriäinen Varkauden Kenttä-Veikot.

Naiset:
jääpallo: Lotta Turunen WP 35, keilailu: Kirsi Partanen Keski-Savon Keilailuliitto / WBT, pesäpallo: Laura Pöllänen Puurtilan Kisa-Pojat, ratsastus: Elina Thil Varkauden Urheiluratsastajat, suunnistus: Annina Koskinen Savon Suunta, uinti: Elisa Vilhunen Varkauden Uimarit.

Veteraanit, miehet:
ammunta: Risto Kiema Varkauden Ampujat, jalkapallo: Jaakko Kansanen Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK, jääkiekko: Esa Soininen Laakasijat, jääpallo: Sami Jokinen WP 35, keilailu Urho Nuutinen Keski-Savon Keilailuliitto / WBT, kaukalopallo: Mika Nuora Enson Pallo ja WP 35, moottorikelkkailu: Mika Gustafsson Varkaus Racing Team, moottoripyöräily: Timo Immonen Varkaus Racing Team, salibandy: Arttu Lahtinen Varkauden Tarmo, suunnistus: Tapio Tikkanen Savon Suunta, voimanosto: Ilkka Launonen Savon Voima Veikot, yleisurheilu: Juha Hytönen Varkauden Kenttä-Veikot.

Veteraanit, naiset:
keilailu: Liisa Makkonen Keski-Savon Keilailuliitto / Pyörre, lentopallo: Marjo Rautio Varkauden NMKY, Päivi Kilpeläinen Varkauden NMKY, suunnistus: Tarja Törmikoski Savon Suunta, voimanosto: Piia Valkonen Savon Voima Veikot.

17 – 20 v. pojat:
jalkapallo: Alvari Puustinen Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK, jääkiekko: Henri Nenonen Warkis Varkaus, jääpallo: Jimi Heinonen WP 35, kaukalopallo: Jouni Virtanen Enson Pallo, keilailu: Topias Venäläinen Keski-Savon Keilailuliitto / WBT, moottoripyöräily: Jesse Mustonen Varkaus Racing Team, paini: Jesse Itkonen Varkauden Tarmo, pesäpallo: Kalle Moisio Puurtilan Kisa-Pojat, salibandy: Riku Karvonen Varkauden Tarmo, suunnistus: Antti Järvenpää Savon Suunta, uinti: Tuomas Luukinen Varkauden Uimarit, yleisurheilu: Riku Rundelin Varkauden Kenttä-Veikot.

17 – 20 v. tytöt:
jalkapallo: Tiia Mensonen WJK Juniorit, jääpallo: Noora Pöllänen WP 35, lentopallo: Mila Kilpeläinen Varkauden NMKY, pesäpallo: Noora Pöllänen Puurtilan Kisa-Pojat, ratsastus: Anni Torvinen Varkauden Urheiluratsastajat, taitoluistelu: Liisa Nokelainen Varkauden Tarmo, uinti: Viivi Immonen Varkauden Uimarit, yleisurheilu: Susanna Seppänen Varkauden Kenttä-Veikot.

13 – 16 v. pojat:
autourheilu: Ville Welin Varkauden Urheiluautoilijat, jalkapallo: Antti-Ville Räisänen WJK Juniorit, judo: Kasperi Malkki Yama-Arashi, jääkiekko: Konsta Lankinen Warkis Varkaus, jääpallo: Kristian Paukkonen WP 35, kaukalopallo: Lasse Virtanen Enson Pallo, keilailu: Onni Riikonen Keski-Savon Keilailuliitto / WBT, moottoripyöräily: Danil Munko Varkaus Racing Team, pesäpallo: Joonas Kuronen Puurtilan Kisa-Pojat, salibandy: Asa Palhomaa Varkauden Tarmo, shakki: Leo Hentunen Varkauden Tarmo, suunnistus: Samuli Natunen Savon Suunta, uinti: Kasperi Purhonen Varkauden Uimarit, yleisurheilu: Juuso Kolari Varkauden Kenttä-Veikot.

13 – 16 v. tytöt:
jalkapallo: Aino Kröger WJK Juniorit, judo: Noora Malkki Yama Arashi, jääkiekko: Petra Keromaa Warkis Varkaus, jääpallo: Siiri Herranen WP 35, lentopallo: Sini Kesänen Varkauden NMKY, pesäpallo: Elisa Honkanen Puurtilan Kisa-Pojat, ratsastus: Emmi Purhonen Varkauden Urheiluratsastajat, suunnistus: Anu Pylkkänen Savon Suunta, taitoluistelu: Elli Väliaho Varkauden Tarmo, uinti: Elina Virekoski Varkauden Uimarit, yleisurheilu: Laura Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot.

 

Lisätietoja
Varkauden Urheiluseurat ry / Hannu Kiminkinen
0500-279 926
hannu.kiminkinen@co.inet.fi



© 2015 Varkauden Urheiluseurat ry | Toteutus: Janne Putkonen, ylläpito: Arto Kolehmainen » | Varkauden sää | Webmail