Varkauden Urheiluseurat ry
Hae sivulta
| RSS
2.3.2012 Varkauden Urheilugaala, Palkitut
Julkaistu 05.03.2012 klo 11:12

2011 palkitut

2.3.2012 Varkauden Urheilugaala, Joutenlahden Kimppa Työpajat

2011 Varkauden parhaat urheilijat:
miesurheilija: Suomen vahvin mies Jarno Jokinen Hard Power Team -95,
naisurheilija: uimari Jenni Luukkonen Varkauden Uimarit.

2011 nuoret stipendiurheilijat:
poikien junnu-stipendi: autourheilija Ville Welin Varkauden Autourheilijat,
tyttöjen junnu-stipendi: jalkapalloilija Tiia Mensonen WJK Juniorit.

2011 ohjaaja- ja valmentajatunnustukset:
Jari Mensonen, jalkapallo WJK Juniorit,
Tiina Hämäläinen, taitoluistelu Varkaiden Tarmo,
Elina Koivistoinen, pesäpallo Puurtilan Kisa-Pojat.

2011 liikunta- ja urheiluteko:
Varkauden Latu, Honkapirtin rakentaminen

2011 nuorisourheilun maineteot:
Varkauden Kenttä-Veikot, yleisurheilun SM-kisojen järjestäminen,
WJK Juniorit, jalkapallo, B-tyttöjen menestys,
Varkauden NMKY, lentopallo, C-tyttöjen Power Cupin supersarjan 1.,
WP 35, jääpallo, tytöt -97 SM 1.

2011 Varkauden Urheiluseurat ry:n jäsenseurojen lajien parhaat:

Miehet:
Autourheilu: Jari Pohjola Varkauden Urheiluautoilijat, hiihto: Jeremias Pirinen Warkauden Urheilijat, jalkapallo: Dimitri Klimov Warkauden Jalkapallolubi – Warkaus JK, jääkiekko: Jan-Erik Elfvengren Warkis Varkaus, jääpallo: Ari-Pekka Aho WP 35, Karate: Ville Juuti Koshinkan, Kaukalopallo: Mikko Korhonen Enson Pallo, Keilailu: Matti Ikäheimo Keski-Savon Keilailuliitto / Ysisata, moottorikelkkailu: Joni Gustafsson Varkaus Racing Team, moottorpyöräily: Ari-Pekka Mustonen Varkaus Racing Team, pesäpallo: Lari Kilpeläinen Puurtilan Kisa-Pojat, Potkulautailu ja -kelkkailu: Markku Levänen Savon Dynamo, salibandy: Perttu Kankkunen Varkauden Tarmo, shakki: Mikko Timonen Varkauden Tarmo, yleisurheilu: Juha Hakuli Varkauden Kenttä-Veikot.

Naiset:
Keilailu: Eeva Eskelinen keski-Savon Keilailuliitto / WBT, ratsastus: Jenna-Jasmin Pehkonen Ratsastusseura Hakkapeliitat -71, pesäpallo: Miia Tyrväinen Puurtilan Kisa-Pojat.

Veteraanit, miehet:
Ammunta: Risto Kiema Varkauden ampujat, jalkapallo: Jyrki Flink Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus WJK, jääkiekko: Antsu-Jussi Kolari Laakasijat, jääpallo: Marko Turunen WP 35, keilailu: Pauli Soininen Keski-Savon Keilailuliitto / WBT, kaukalopallo: Jani Kaila Enson Pallo, lentopallo: Petteri Häyrinen Varkauden NMKY, moottorikelkkailu: Mika Gustafsson Varkaus Racing Team, moottoripyöräily: Ossi Henriksson Varkaus Racing Team, salibandy: Petri Lappi Varkauden Tarmo, suunnistus: Tapio Tikkanen Savon Suunta, yleisurheilu: Tapio Tikkanen Varkauden Kenttä-Veikot, vammaisurheilu: Timo Pulkkinen Pohjois-Savon Näkövammaiset.

Veteraanit, naiset:
Keilailu: Liisa Makkonen Keski-Savon Keilailuliitto / Pyörre, lentopallo: Tuula Lindholm Varkauden NMKY.

17 – 20 v. pojat:
Hiihto: Samu Miettinen Warkauden Urheilijat, jalkapallo: Eetu Kaksonen WJK Juniorit, jääkiekko: Valtteri Rytkönen Warkis Varkaus, jääpallo: Iiro Karppinen WP 35, kaukalopallo: Joel Pitkänen Enson Pallo, keilailu: Tommi Markkanen Keski-Savon Keilailuliitto / Pyörre, moottoripyöräily: Peter Paloranta Varkaus Racing Team, pesäpallo: Jari-Pekka Sigvart Puurtilan Kisa-Pojat, salibandy: Ville Hassinen Varkauden Tarmo, shakki: Miika Ranimäki Varkauden Tarmo, yleisurheilu: Sami Kääriäinen Varkauden Kenttä-Veikot.

17 – 20 v. tytöt:
Jalkapallo: Saara Mänttäri WJK Juniorit, jääkiekko: Lotta Turunen Warkis Varkaus, lentopallo: Emilia Puustinen Varkauden NMKY, pesäpallo: Katriina Rouvinen Puurtilan Kisa-Pojat, ratsastus: Elina Anttikoski Varkauden Urheiluratsastajat, suunnistus: Annina Koskinen Savon Suunta, uinti: Jenni Laukkonen Varkauden Uimarit, yleisurheilu: Minna Heimonen Varkauden Kenttä-Veikot.

13 – 16 v. pojat:
Autourheilu: Ville Welin Varkauden Autourheilijat, hiihto: Elias Haapakoski Warkauden Urheilijat, jalkapallo: Antti-Ville Räisänen WJK Juniorit, jääkiekko: Santeri Suomalainen Warkis Varkaus, jääpallo: Jimi Heinonen WP 35, kaukalopallo: Henri Jääskeläinen Enson Pallo, keilailu: Peetu Pikkarainen Keski-Savon Keilailuliitto / Pyörre, lentopallo: Sami Suhonen Varkauden NMKY, moottoripyöräily: Jesse Mustonen Varkaus Racing Team, paini: Jesse Itkonen Varkauden Tarmo, pesäpallo: Veli-Matti Sigvart Puurtilan Kisa-Pojat, salibandy: Niko Immonen Varkauden Tarmo, shakki: Leo Hentunen Varkauden Tarmo, suunnistus: Antti Järvenpää Savon Suunta, uinti: Tuomas Luukinen Varkauden Uimarit, yleisurheilu: Riku Rundelin Varkauden Kenttä-Veikot.

13 – 16 v. tytöt:
Hiihto: Aino Laamanen Warkauden Urheilijat, jalkapallo: Tiia Mensonen WJK Juniorit, judo: Nora Malkki Yama Arashi, jääkiekko: Janina Kolehmainen Warkis Varkaus, jääpallo: Josefiina Voutilainen WP 35, lentopallo: Marita Mikander Varkauden NMKY, paini: Emma Järvinen Varkauden Tarmo, pesäpallo: Noora Pöllänen Puurtilan Kisa-Pojat, ratsastus: Tuuli Torvinen Varkauden Urheiluratsastajat, uinti: Viivi Immonen Varkauden Uimarit, yleisurheilu: Susanna Seppänen Varkauden Kenttä-Veikot.

Lisätietoja
Varkauden Urheiluseurat ry
Hannu Kiminkinen
Postiosoite: Kauppakatu 19, 78200 Varkaus
Toimintakeskus: Joutenlahden Kimppa Työpajat, Käärmeniementie 15 B Varkaus
puhelinvaihde 040 868 1111/ Kiminkinen
telefax 017 5526081
hannu.kiminkinen@co.inet.fi
hannu.kiminkinen@varkaudenurheiluseurat.fi varkauden.urheiluseurat@co.inet.fi www.varkaudenurheiluseurat.fi



© 2015 Varkauden Urheiluseurat ry | Toteutus: Janne Putkonen, ylläpito: Arto Kolehmainen » | Varkauden sää | Webmail