Varkauden Urheiluseurat ry
Hae sivulta
| RSS
2010 Varkauden parhaat urheilijat
Julkaistu 15.03.2011 klo 10:22

11.3.2011 Varkauden Urheilugaala, Joutenlahden Kimppa Työpajat, liikuntasali

2010 Varkauden parhaat urheilijat:

miesurheilija: moottoripyöräilijä Aki-Pekka Mustonen Varkaus Racing Team

naisurheilija: jääkiekkoilija Johanna Juutilainen Kuopion KalPa.

2010 nuoret stipendiurheilijat:

poikien junnu-stipendi: yleisurheilija Riku Rundelin Vakauden Kenttä-Veikot,

tyttöjen junnu-stipendi: lentopalloilija Lotta Mättö Varkauden NMKY.

2010 ohjaaja- ja valmentajatunnustus:

yleisurheilija Jukka Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot.

2010, tunnustus tyttöjen 20 v. liikuttamisesta

Varkauden Urheiluratsastajat.

2010 liikunta ja urheiluteko

Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK, 55 v. veteraanien Suomen mestarijoukkue.

2010 Varkauden Urheiluseurat ry:n jäsenseurojen lajien parhaat:

Miehet:

Autourheilu: Jari Pohjola Varkauden Urheiluautoilijat, jalkapallo: Juuso Kuronen Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK, jääkiekko: Atte Hautalampi Warkis Varkaus, jääpallo: Joel Sundström WP 35, kaukalopallo: Mikko Korhonen Enson Pallo, keilailu: Risto Sankilampi Keski-Savon Keilailuliitto / Ysisata, lentopallo: Eetu Häyrinen Keski-Savon Pateri / Saimaan Volley, moottorikelkkailu: Joni Gustafsson Varkaus Racing Team, moottoripyöräily Aki-Pekka Mustonen Varkaus Racing Team, pesäpallo: Lari Kilpeläinen Puurtilan Kisa-Pojat, pöytätennis: Osmo Räisänen Varkauden Tarmo, salibandy: Perttu Kankkunen Varkauden Tarmo, shakki: Mikko Timonen Varkauden Tarmo, vapaaottelu: Jani Pesonen Varkauden Ju-Jutsuseura.

Naiset:

Keilailu: Eeva Eskelinen Keski-Savon Keilailuliitto / WBT, ratsastus: Elina Thil Varkauden Urheiluratsastajat.

Veteraanit, miehet:

Hiihto: Tapio Tikkanen Warkauden Urheilijat, jalkapallo: Jaakko Kansanen Warkauden Jalkapalloklubi – Warkaus JK, jääkiekko: Esa Soininen Laakasijat, jääpallo: Harri Kauhanen WP 35, keilailu: Erkki Tuomainen Keski-Savon keilailuliitto/WBT, kaukalopallo: Marko Luostarinen Enson Pallo, lentopallo: Jarmo Valo Varkauden NMKY, moottorikelkkailu: Mika Gustafsson Varkaus Racing Team, moottoripyöräily: Ossi Henriksson Varkaus Racing Team, pesäpallo: Petri Pietinen Puurtilan Kisa-Pojat, suunnistus: Tapio Tikkanen Savon Suunta, uinti: Lauri Vilhunen Varkauden Uimarit, voimanosto: Ilkka Launonen Kangaslammin Kisailijat -45, yleisurheilu: Markku Veijalainen Varkauden Kenttä-Veikot, vammaisurheilu: Timo Pulkkinen Pohjois-Savon Näkövammaiset.

Veteraanit, naiset:

Keilailu: Liisa Makkonen Keski-Savon Keilailuliitto / Pyörre, lentopallo: Minna Riihimäki-Sutinen
Varkauden NMKY, suunnistus: Tarja Kärjä Savon Suunta.

17 – 20 v. pojat:

Hiihto: Jeremias Pirinen Warkauden Urheilijat, jalkapallo: Sami Karvonen Warkaus JK ja WJK
Juniorit, jääkiekko: Antti Lyytinen Warkis Varkaus, jääpallo: Iiro Karppinen WP 35, kaukalopallo:
Henri Silventoinen Enson Pallo, keilailu: Miro Pikkarainen Keski-Savon Keilailuliitto/Pyörre,
lentopallo: Eetu Häyrinen Keski-Savon Pateri / Saimaa Volley, moottoripyöräily: Aki-Pekka
Mustonen Varkaus Racing Team, nyrkkeily: Jussi Rappe Varkauden Voimailuseura, pesäpallo:
Ville Pietinen Puurtilan Kisa-Pojat, salibandy: Samuli Koponen Varkauden Tarmo, yleisurheilu: Sami Kääriäinen Varkauden Kenttä-Veikot.

17 – 20 v. tytöt:

Hiihto: Jasmin Korhonen Warkauden Urheilijat, jalkapallo: Saara Mänttäri WJK Juniorit,
lentopallo: Laura Lundberg Varkauden NMKY, ratsastus: Elina Anttikoski Varkauden
Urheiluratsastajat, suunnistus: Annina Koskinen Savon Suunta, tanssi: Tytti Tyrväinen
Warkauden Tanssikellari, uinti: Jenni Luukkonen Varkauden Uimarit, yleisurheilu: Minna
Heimonen Varkauden Kenttä-Veikot.

13 – 16 v. pojat:

Autourheilu: Ville Welin Varkauden Urheiluautoilijat, hiihto: Samu Miettinen Warkauden
Urheilijat, jalkapallo: Esa-Matti Nieminen WJK Juniorit, jääkiekko: Miika Nyyssönen Warkis
Varkaus, jääpallo: Jimi Heinonen WP 35, kaukalopallo: Jouni Virtanen Enson Pallon Juniorit,
lentopallo: Joonas Kuronen Varkauden NMKY, paini: Juuso Itkonen Varkauden Tarmo, pesäpallo:
Veli-Matti Sigvart Puurtilan Kisa-Pojat, salibandy: Arttu Nissinen Varkauden Tarmo, shakki:
Miikka Rainimäki Varkauden Tarmo, suunnistus: Antti Järvenpää Savon Suunta, uinti: Tuomas
Luukinen Varkauden Uimarit, yleisurheilu: Riku Rundelin Varkauden Kenttä-Veikot.

13 – 16 v. tytöt:

Hiihto: Minttu Mannonen Warkaukden Urheilijat, jalkapallo: Tiia Mensonen WJK Juniorit,
jääkiekko: Janina Kolehmainen Warkis Varkaus, jääpallo: Sara Vaanola WP 35, lentopallo: Lotta
Mättö Varkauden NMKY, paini: Emma Järvinen Varkauden Tarmo, pesäpallo: Laura Pöllänen
Puurtilan Kisa-Pojat, ratsastus: Laura Paloranta Varkauden Urheiluratsastajat, suunnistus:
Henna Mikkonen Savon Suunta, taitoluistelu: Mirka Niskanen Varkauden Tarmo, uinti: Henna
Luukkonen Varkauden Uimarit, yleisurheilu: Susanna Seppänen Varkauden Kenttä-Veikot.

Lisätietoja:

Hannu Kiminkinen
0500-279 926
hannu.kiminkinen@co.inet.fi



© 2015 Varkauden Urheiluseurat ry | Toteutus: Janne Putkonen, ylläpito: Arto Kolehmainen » | Varkauden sää | Webmail